EMOLIENT LINUM Regenerating hand cream, 100gr

470 ден

(0 reviews)

Секојдневна нега на многу сува кожа склона кон алергија, егзема или псоријаза. Особено се препорачува за кожата склона кон егзема од различно потекло, вклучително и атопична кожа. Може да се користи од 3-годишна возраст._x000D_
_x000D_
 

999 на залиха

Опис

Маслото од ленено семе, богато со незаситени масни киселини Омега 3, Омега 6 и Омега 9, ги смирува симптомите на егзема, на пр. чешање, сувост, грубост, затегнатост, иритации и микро повреди на епидермисот. Ја забрзува регенерацијата на епидермисот и го подобрува неговиот микробиом._x000D_
Ланолинот со висока чистота, длабоко го хидрира и го омекнува епидермисот. Ефикасно продира во надворешните слоеви на кожата, обновувајќи ја липидната бариера и спречува транспидермална загуба на вода._x000D_
_x000D_
Витаминот Е ја стимулира ензимската активност и ја храни кожата, вградувајќи се во епидермални липидни ламели. Кремот брзо се апсорбира и не остава масен филм на кожата._x000D_
Алантоин ги смирува иритациите._x000D_
_x000D_
СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: секојдневна нега на многу сува кожа склона кон алергија, егзема или псоријаза. Особено се препорачува за кожата склона кон егзема од различно потекло, вклучително и атопична кожа. Може да се користи од 3-годишна возраст._x000D_
_x000D_
Упатство за употреба: Нанесете тенок слој крем на темелно исчистените раце и нежно го размачкајте. Се препорачува после секое миење на рацете._x000D_
ХИПОАЛЕРГЕНО, КЛИНИЧКО ИСПИТНО

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “EMOLIENT LINUM Regenerating hand cream, 100gr”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products