EMBRIOLISSE MICELAREN losion 250ml

718 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

MICELLAR LOTION
МИЦЕЛАРЕН ЛОСИОН
ЛИЦЕ – ОЧИ – УСНИ
За сите типови на кожа
Нежно и ефикасно чистење на лице, очи и усни. Соодветно за сите
типови на кожа, дури и чувствителна.
ДЕЈСТВО:
>> Чисти шминка и секаква
нечистотија
>>Ја омекнува и смирува кожата
НАЧИН НА УПОТРЕБА:
Наутро и навечер нанесете на
тупфер и исчистете го лицето,
пределот околу очите и усните.
Не се измива.
АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
>> Цветната вода од синчец
смирува
>>Цветната вода од камилицата
омекнува
>>Водата од хамамелис делува
антивоспалително
>>Глицеринот хидрира
>>Мицералните честички ја
чистат кожата. ИСКУСТВА ОД КОРИСНИЦИ1
> Нежно чисти и отстранува шминка 100%
> Соодветно и за чувствителна кожа 100%
> Кожата е свиленкаста и блескава 100%

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “EMBRIOLISSE MICELAREN losion 250ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products