EMBRIOLISSE LAIT-CREME za custvitelna koza 100ml

1,398 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

LAIT-CRÈME SENSITIVE
ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ КРЕМ ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА
ЛИЦЕ И ТЕЛО
За сите типови на кожа
Хипоалергена нега за чувствителна, многу чувствителна
и реактивна кожа, во специјална формула без парфем
со 98% состојки од природно потекло. Наменета за
целото семејство (бебиња, деца и возрасни). Активните
состојки ја хидрираат кожата правејќи ја еластична
и мека, додека емолиентните масла од природно
потекло и витамини ја хранат и регенерираат
кожата, ја зајакнуваат хидролипидната бариера и ја
намалуваат чувствителноста на кожата, овозможувајќи
моментална и долготрајна хидратација, како и
заштита од надворешните влијанија.
Висока толеранција, производот е тестиран под
дерматолошка и педијатриска контрола. Без парфем
и парабени. Не остава леплив и мрсен сјај.
ДЕЈСТВО:
>>Овозможува моментална и долготрајна
хидратација
>>Ја прави кожата еластична и мека
>>Смирува и намалува чувствителност
>>Заштитува од надворешните влијанија
АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
>>Емолиентни масла од природно потекло и
витамини хранат, смируваат, зајакнуваат и
регенерираат
>>Алое вера хидрира
>>Протеин од соја храни
>>Ши путер храни и негува>>Пчелин восок заштитува. НАЧИН НА УПОТРЕБА:
Нанесете секојдневно на суво и чисто лице.
Идеална како подлога за шминка и секојдневна
хидратантна нега, маска за хидратација, млеко
за чистење лице, нега за бебиња, крем за после
сончање и после бричење. ИСКУСТВА ОД КОРИСНИЦИ1
> Смирена кожа, без чувство на затегнатост 1 9 7 %
> Моментална и долготрајна хидратација1 1 0 0 %
> Ја храни кожата и намалува сувост1 1 0 0 %
> Ја хидрира и смирува бебешката кожа3 1 0 0 %
ТЕСТ НА ЕФИКАСНОСТ2
> Хидратантен ефект + 54%
Долготрајно ја смирува хиперсензитивната кожа и ја
намалува нејзината чувствителност4

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “EMBRIOLISSE LAIT-CREME za custvitelna koza 100ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products