EMBRIOLISSE LAIT-CREME hranliv hidranten krem 30ml

649 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

LAIT-CRÈME CONCENTRÉ
ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ ХРАНЛИВ ХИДРАТАНТЕН КРЕМ
ЛИЦЕ И ТЕЛО
За сите типови на кожа
Исклучителна нега која со децении ја поддржуваат дерматолозите и шминкерите како тајна на убавата и негувана кожа. Со хидратантни и хранливи својства, текстура богата со есенцијални масни киселини и витамини од природно потекло, ја обезбедува неопходната нега на кожата, хидратација и ја штити од надворешните влијанија. Кожата станува поотпорна, зацврстена и свиленкаста.
Практичен повеќенаменски производ за лице и тело. Идеален како подлога за шминка, секојдневна хидратантна нега или маска за хидратација.
ДЕЈСТВО:
> >
Длабоко ја храни и хидрира кожата
> >
Ја прави поотпорна, поцврста и остава свиленкаст ефект
> >
Совршена подлога за шминка
АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
> >
Ши путер храни и негува
> >
Пчелин восок штити
> >
Алое вера хидрира
> >
Протеин од соја храни
НАЧИН НА УПОТРЕБА:
Се нанесува секојдневно, на чисто и суво лице. Како маска нанесете во подебел слој и оставете да делува 15 минути. Може да се користи за нега после депилација и сончање, како и за нежно чистење на лицето.
1-Самостојна проценка од 19 испитаници кои ја користеле еднаш дневно, во период од 3 недели.
2-Самостојна проценка од 10 испитаници кои ја користеле два пати дневно, во период од 3 недели.
ИСКУСТВА ОД КОРИСНИЦИ
> Хидрирана и негувана кожа 1 100%
> Мека и свиленкаста кожа1 100%
> Смирена кожа, без чувство на 100% затегнатост2
> Едноставна и ефикасна формула2 100%

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “EMBRIOLISSE LAIT-CREME hranliv hidranten krem 30ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products