EMBRIOLISSE BB krem SPF 20+ 30ml

1,398 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

BB CREAM
ББ КРЕМ ЗА БЛЕСКАВ ТЕН
ЛИЦЕ СПФ 20 30мл а сите типови на кожа
Ги ублажува фините линии и неправилности, додека матирачките
пигменти го подобруваат тенот овозможувајќи и на кожата
изедначеност и блескавост.
ДЕЈСТВO:
>> Го изедначува тенот со ефект
на блескавост
>> Ја хидрира и омекнува
кожата
АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
>>Хијалуронскатa киселина
хидрира
>>Витамин Е е антиоксидант
>>Матирачки пигменти
>>Рефлектирачките
пигментни честици ги
“замаглуваат”неправилностите
на тенот
НАЧИН НА УПОТРЕБА:
Нанесете на чиста и сува кожа
на лице како хидратантен крем,
подлога за шминка или како
тониран крем. ИСКУСТВА ОД КОРИСНИЦИ1
> Изедначена и блескава кожа 81%
> Нежно тонирана 90%
> Мат изглед 81%
ЕФЕКТИВНОСТ2
> Блескава кожа + 1 1%
> Кожа пријатна на допир + 15%

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “EMBRIOLISSE BB krem SPF 20+ 30ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products