DUCRAY KERTYOL PSO концентрат 100ml

Категории: , SKU: DUCR-9

1,275 ден

999 на залиха

Опис

DUCRAY KERTYOL PSO концентратот за локална употреба е специјално формулиран за кожа склона кон псоријаза.

Се нанесува директно на задебелени, суви делови од телото (лактите, колената), како и на скалпот. Благодарение на гликолната киселина и лактамидот, овој концентрат брзо го подобрува изгледот на задебелените и суви области.

Ја зајакнува бариерата на кожата, го смирува чешањето и ја намалува појавата на црвенило благодарение на целастролот и полидоканолот.

Може да се користи во комбинација со медицински третмани. Благодарение на специфичната формулација, не се лепи или бојадиса гардеробата.

Додека го користите производот, треба да ја намалите изложеноста на сонце и секогаш да користите заштита со заштитен фактор.

Дозирање и начин на администрација Локализирани области на телото: Фаза 1 (интензивен третман): се нанесува еднаш или два пати на ден, нежно масирајте 4 недели.

Фаза 2 (одржување): се нанесува двапати неделно на места каде обично се појавуваат наслаги на плочи.

Скалп: Фаза 1 (интензивен третман): нанесете го концентратот и оставете го преку ноќ, а потоа исплакнете со благ шампон. Користете секојдневно 4 недели.

Фаза 2 (одржување): користете двапати неделно.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products