Dr.Hauschka Regenerating day cream + Facial toner 30ml Регенеративен дневен крем

2,647 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

СЕТ Regenerating day cream + Facial toner 30ml
Регенеративен дневен крем
Го зајакнува тонусот и видливо ги намалува брчките

Регенеративниот дневен крем ја поттикнува природната регенерација на кожата и нејзината еластичност, ја балансира влажноста на кожата и дава чувство на мекост. Мирисна богата кремаста композиција која содржи црвена детелина, разделниче (надавка), ацерола, латици од роза, масло од авокадо, масло од семки од малина и ши путер, кои и даваат заштита на кожата во текот на целиот ден и ги задоволуваат сите потреби на кожата за регенерација.
o За зрела кожа.
o Употреба: За оптимален резултат после утринското чистење на лице прво нанесете Регенеративен серум, а потоа Регенеративен дневен крем.

Тоникот за лице ги поддржува природните процеси на чистење и регенерација на кожата, ја намалува видливоста на порите, го урамнотежува односот на хидратација и маснотија на кожата, па кожата изгледа здраво и негувано. Детелината камењарка помага да се сочува рамнотежата, додека хамамелисот ги зајакнува тонусот и еластичноста.
o Се препорачува кај нормална, сува и чувствителна кожа.
o Употреба: Попрскајте на лицето, вратот и деколтето, наутро и навечер после чистење. Мажите овој тоник може да го користат како ревитализирачка нега после бричење.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Dr.Hauschka Regenerating day cream + Facial toner 30ml Регенеративен дневен крем”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store

Product Enquiry

More Products