Dr.Hauschka maska od glina za dlabinsko cistenje 10x10g

1,300 ден

999 на залиха

Опис

Маска за чистење со глина Dr. Hauschka за длабоко чистење на порите. Основата на маската е направена од лековита глина, која е збогатена со желе и вештерка. Оваа маска е погодна за сите кожни заболувања, но честотата на употреба и времето на задржување на лицето треба да се прилагоди на состојбата на кожата.

Резултат: чист, мазен тен. состав: Глина, екстракт од желе, екстракт од вештерка леска, пченкарен скроб начин на употреба:

Едноставно измешајте ја маската со вода во сооднос 1: 1 (мерката е лажичка) за да добиете кремаста паста. Можете да додадете малку тоник за лице и/или некои производи за дневна нега Dr. Hauschka.

Подготвената маска нанесете ја на испареното лице. Оставете ја да делува 3-15 минути (во зависност од состојбата на кожата), внимавајќи маската секогаш да остане малку влажна на површината.

Кога ќе се исуши, маската повеќе не делува. Потоа отстранете го со топол и влажен сунѓер или измијте го без триење. Маската ги отстранува мртвите клетки, вишокот на себум и честичките нечистотија од кожата.

Информација за продуктот

Категорија Нормална кожа *, Сува и атопична кожа *, Чувствителна кожа и кожа со розацеа *, Мрсна кожа склона кон акни *

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products