Dr.Hauschka Clarifying toner + Cleansing cream 30ml Прочистувачки Тоник

1,291 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

СЕТ Clarifying toner + Cleansing cream 30ml
Прочистувачки Тоник

Наменет е за комбинирана, мрсна и нечиста кожа склона кон воспаленија. Содржи екстракт од детелина камењарка, невен, кора од див костен, ехинацеа, хамамелис, жолта роза и паричка (латинка). Оваа благотворна нега ја смирува кожата, го регулира лачењето на себум и го подобрува нејзиниот изглед. Со редовна употреба на тоникот големината на порите се намалува и стануваат помалку видливи.
o За комбинирана, мрсна и нечиста кожа.
o Употреба: Попрскајте на лицето, вратот и деколтето, наутро и навечер после чистење. Прочистувачкиот Тоникот за лице, тонизира и ја смирува надразнетата кожа после бричење.

Крем за чистење

Кремот за чистење не содржи тензиди, длабински ги чисти порите, има нежно ексфолијантно дејство, зајакнува и освежува, ревитализира и овозможува чист тен. Содржи мелен сладок бадем, масло од бадем, масло од пченични никулци и лековити билки кои нежно чистат воедно негувајќи ја кожата.
o За сите типови на кожа.
o Употреба: Користете го кремот за чистење два пати дневно, наутро (за да ги отстраните метаболитите излачени во текот на ноќта) и навечер после чистење со Млекото за чистење:
1. Навлажнете го лицето со топла вода (кај сува кожа со млака вода) која ќе ги отвори порите и ќе ја омекне кожата. Вклучете го вратот, деколтето, и ушните ресички.
2. Истиснете на дланката 1-1.5 см од кремот за чистење, помешајте со малку вода и протријте помеѓу дланките за да добиете кремаста емулзија.
3. Нанесете го кремот за чистење на лицето со нежно втапкување во три фази: чело, образи и брада. Почнете полека да го втапкувате кремот за чистење од челото кон брадата, од средината на лицето кон надвор, применувајќи притисок со дланките за да се создаде вакум ефект и нечистотијата да се извлече на површината. Избегнувајте го подрачјето околу очите. Немојте да ја триете кожата: овој крем не е пилинг! Навлажнете ги дланките и повторете ја постапката. Ако имате мрсна и нечиста кожа оваа постапка се повторува 3-5 пати.
4. Исплакнете го лицето темелно со млака вода и на крај завршете со ладна вода.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Dr.Hauschka Clarifying toner + Cleansing cream 30ml Прочистувачки Тоник”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products