DOPPELHERZ БРУСНИЦА И ТИКВА/30 капсули

Категорија: SKU: DPPLHRZ-1

570 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Doppelherz Cranberry + Pumpkin, брусница со семки од тиква, со витамин Ц и Селен, за заштита на клетките и поддршка на имунитетот – 30 капсули. Одлична поддршка на уринарниот тракт!
Високо-квалитетен додаток во исхраната!
Семките од тиква ја прават уникатна комбинацијата заедно со cranberry. Редок производ којшто на тој начин делува и на простатата и на останатиот дел од уринарниот тракт.
Една дневна доза содржи 80 мг витамин Ц, 30 микрокрами селен, 800 мг екстракт од брусница и 200 мг екстракт од семки од тиква.
Витаминот Ц и селенот помага во заштитата на клетките од оксидативен стрес и придонесуваат кон нормалната функција на имунитетот.
Брусницата содржи материи што ги спречуваат бактериите да се залепат на ѕидот на мочниот меур. Ова помага во редуцирање на воспаленијата на мочниот меур и мочните патишта.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “DOPPELHERZ БРУСНИЦА И ТИКВА/30 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products