DONVAS 180g прочистена сода бикарбона

Категорија: SKU: PMED-81

220 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

природни дезодоранси и против прекумерно потење
го ублажува чешањето на кожата од каснување од инсекти
ја намалува иритацијата на кожата и ги неутрализира ефектите од токсините
ги ублажува симптомите на горушица, варење, гастритис и чир на желудникот (ги неутрализира ефектите на стомачната киселина)
ги храни стапалата, ги омекнува петиците, ги неутрализира непријатните мириси
лупење на кожата на лицето, рацете и целото тело
против акни и мозолчиња
олеснување на изгореници од сонце
олеснување на симптомите на габични инфекции на кожата и ноктите
против првут
избелување на забите
во случај на лош здив, одржување на орална хигиена
третман на вагинални инфекции
третман на кандидијаза
лек против рак
кај камења во бубрезите
кај артритис
со гихт.

Како да пиете медицинска сода бикарбона? Мешањето 1/2 лажичка сода бикарбона без алуминиум во 1/2 чаша вода е безбедна доза за ублажување на металоиди. Луѓето на возраст помеѓу 5 и 60 години можат да земат до 7 дози распоредени во текот на најмалку 2 часа во период од 24 часа. Ако имате над 60 години, треба да земете до 3 дози за 24 часа. Упатствата ги предупредуваат потрошувачите да избегнуваат земање максимална доза повеќе од две недели.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “DONVAS 180g прочистена сода бикарбона”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store

Product Enquiry

More Products