Catuai Carraro Artisan specialty 1kg зрно

Категорија: SKU: 98646

790 ден

(0 reviews)

Опис

Супер ексклузивна серија на Carraro 1927 произведена во соработка со сопствениците на фармите за кафе. Квалитетот на кафето се прати од самата плантажа, па се до пакување на истото. Фармерите се платени неколку кратно повеќе по системот UTZ и нивниот вложен труд е награден.

Годишните количини зависат од капацитетот на фармата и се доста ограничени. Зрното се пече на многу бавен начин за да се задржат сите ароми. 

Дефинитивно нова димензија на самото еспресо, што мора да ја вкусите.

An extremely high quality blend of Arabica and Robusta beans, which is sagely, masterfully produced in a traditional, slow roasting process ata low temperature, gives this pleasantly velvety coffee a refined, chocolatey flavour.

Дополнителни информации

Тежина 1 kg

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Catuai Carraro Artisan specialty 1kg зрно”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Blue NamadСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Blue Nåmad Coffee shop
Visit Store
More Products