Carraro Nespresso Specialty Bourbon Arabica Rwanda x10 пар.

Категорија: SKU: 98865

139 ден

(0 reviews)

Опис

 Оригинален линк од производителот:

https://caffecarraro.it/prodotti/rwanda-10-capsule-premium/

За прв пат кај нас Bourbon еспресо. Пакувано во капсули за Nespresso.

🤔Bourbon e еспресо зрно, посебна врста на Арабика, многу ретка и важи супер квалитетна Арабика.
Bourbon Rwanda се одгледува на вулканска почва на надморска височина од над 1700м.
📚Повеќе инфо за  Бурбон👉🏻https://espressocoffeeguide.com/all-about-coffee-2/coffee-plants/bourbon-coffee-beans/

  

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Carraro Nespresso Specialty Bourbon Arabica Rwanda x10 пар.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Blue NamadСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Blue Nåmad Coffee shop
Visit Store
More Products