Carraro Messico Specialty Мелено еспресо 250 гр.

Категорија: SKU: 98484

270 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Ова еспресо е со ознака Specialty-само оние кафиња кои добијат повеќе од 80 поени на скала од 100 од страна на Асоацијата за кафе го носат овој примат.

Овие кафиња се многу ретки и понекогаш не ја надминуваат бројката од 1% од вкупно производство на кафе.

According to the Specialty Coffee Association of America (SCAA), coffee which scores 80 points or above on a 100-point scale is graded “specialty.”[1] Specialty coffees are grown in special and ideal climates, and are distinctive because of their full cup taste and little to no defects. The unique flavors and tastes are a result of the special characteristics and composition of the soils in which they are produced.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Carraro Messico Specialty Мелено еспресо 250 гр.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Blue NamadСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Blue Nåmad Coffee shop
Visit Store
More Products