Carraro Dolce Gusto Cappuccino/Latte x1 капсула

Категорија: SKU: 98636

15 ден

(0 reviews)

Опис

Единствени КАПУЧИНО/Latte капсули за Долче Густо кафемати каде што во самата капсула имате и млеко и кафе.

За едно капучино потребна е само 1 капсула.

Ова, исто така е единствена капсула која доаѓа со скоро двојна доза на полнење од 14 грама наспроти стандрадот од 7-9 грама.

Препорачана доза е 4 цртички или 180-200мл.

Може да се приготви како ладно и топло.

Made in Italy by Carraro 1927.

Порачајте преку оваа апликација или на тел/Viber: 078.322.122

Достапно и во сите 7грама кафетерии.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Carraro Dolce Gusto Cappuccino/Latte x1 капсула”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Blue NamadСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Blue Nåmad Coffee shop
Visit Store
More Products