Carraro Brasile Specialty Artisan Cerrado Arabica еспресо зрно 1 кг

Категорија: SKU: 51brb31

890 ден

(0 reviews)

Опис

Specialty Artisan Arabica

Официјален линк: https://caffecarraro.it/prodotti/brasile-caffe-in-grani-1000-g/

    

-Arabica со specialty* сертификат

-печена на традиционален бавен начин, 25 минути циклус наспроти 5-7 минути,

-печена во посебни пржилници со мал капацитет од 18 кг,

-зрното подеднакво се пече од јадрото кон надворешноста,

-за да се развијат сите ароми, после печење, зрното се остава 5 дена пред да се пакува, за разлика од сите други еспресо каде што се пакува веднаш по ладење.


Ова еспресо е со сертификат Specialty*-само оние кафиња што ќе добијат повеќе од 80 поени на скала од 100, од страна на Асоцијацијата за кафе го носат овој примат.

Овие кафиња се многу ретки и понекогаш не ја надминуваат бројката од 1% од вкупното производство на кафе.

According to the Specialty Coffee Association of America (SCAA), coffee which scores 80 points or above on a 100-point scale is graded “specialty.”[1] Specialty coffees are grown in special and ideal climates, and are distinctive because of their full cup taste and little to no defects.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Carraro Brasile Specialty Artisan Cerrado Arabica еспресо зрно 1 кг”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Blue NamadСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Blue Nåmad Coffee shop
Visit Store
More Products