Carraro 1927 Olandesino Топло Чоколадо х10 паковки

Категорија: SKU: 99158

240 ден

(0 reviews)

Без Глутен, без вештачки ароми. Не е потребен кафемат.

Опис

Се приготвува без кафемат со додавање на топло млеко.

Супер лесно, до вкусно и густо топло италијанско чоколадо, без користење на кафемат.

🍫сипајте ја чоко смесата во сад/лонче

🥛додадете 150-180 мл млеко и добро измешајте ја смесата.

150 мл млеко за пудингаста форма, додека 180-200 мл млеко за потечна форма на чоколадото.

🔥загрејте ја смесата на средна јачина на плотната, притоа постојано мешајте.

Густината на чоколадото се постигнува при степен на вриење.

💡за да добиете различни вкусови на чоколадо: Нутела, Пиртокал, божичен вкус и др. користете ги нашите сирупи👉🏻 https://tinyurl.com/CoffeeSirups

✔️без глутен✔️без вештачки бои и ароми

Made in 🇮🇹bу Caffè Carraro 1927

🛍Blue Nåmad продажни места Скопје:

📍Ramstore Mall-Центар

📍 Козле кај ОУ Владо Тасески

📍ТЦ Бисер Аеродром

Клик за детална локација тука👉🏻 https://bit.ly/Lokacii

🚚ГРАТИС карго испорака до база во секој град и само 50 ден. до адреса во Скопје.

Минимална порачка: 500 денари.

Порачај и преку ☎️тел./Viber: 078.322122

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Carraro 1927 Olandesino Топло Чоколадо х10 паковки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Blue NamadСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Blue Nåmad Coffee shop
Visit Store

Product Enquiry

More Products