Calcium Magnesium Plus (100 капсули)

Категорија: SKU: CLVT-53

1,050 ден

(0 reviews)

2 капсула дневно

999 на залиха

Опис

Calcium Magnesium PLUS со својот состав од калциум и магнезиум, надополнет со витамините Д3 и К2, служи за одржување на здравјето на коскениот систем, како и нормалната функција на нервниот систем и мускулатурата. Витаминот К2 е нова состојка додадена на старата формула наменета за подобра апосрбција на калциумот. Calcium Magnesium PLUS ќе Ви помогне да ја постигнете и одржите нормалната коскена масa и да го превенирате настанувањето на остеопороза!

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Calcium Magnesium Plus (100 капсули)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store

Product Enquiry

More Products