Bonini Dolce Gusto Ristreto еспресо 16 парчиња

Категорија: SKU: RIS16DG

250 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

The Tiziano Bonini Ristretto is a perfect blend for all lovers of Italian coffee.

Strong aroma, good body and a lingering aftertaste are guaranteed by the process of slow roasting and separate the grains. Notes of bitter chocolate resonate nicely between the nose and palate.

NEW! Ristretto е спакувано во најновата генерација на капсули за сите Долче Густо кафемати:

-Boom&Crema технологија – која овозможува дополнителна и богата крема на еспресото.

-Save Aroma технологија-потполно херметички затворена капсула задолжена за одржување на свежината на кафето и аромата и до 18 месеци од пакување.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Bonini Dolce Gusto Ristreto еспресо 16 парчиња”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Blue NamadСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Blue Nåmad Coffee shop
Visit Store
More Products