Black Rose®️ kапсули Espresso DG 6х16=96 Капсули со Гратис Карго

Категорија: SKU: 98625

1,250 ден

(0 reviews)

Опис

Бесплатно Карго до твојот дом или канцеларија доколку го порачате овој пакет од 6х16=96 капсули за 1250 денари за Долче Густо кафемати.


Идеата позади Black Rose е да се добие еспресо со максимален индекс на кофеин 12 од максимални 12, но пријатно на вкус.

Black Rose е спој на 3 типа на Робуста зрно со највисок коефициент на кофеин:

Танзанија 33.33%

Робуста зрно од областа Букоба, одгледувано во мали фарми.

Ова е робуста со комплексно тело и блажина нетипична за Робустата.

Има темно лешник боја со ноти на какао.

Уганда 33.33%

Интезивно еспресо со нота на какао и карамела. Супер моќна и богата со кофеин Робуста.

Неспресо оваа Робуста ја сврсти во својата супер ексклузивна но и ограничена серија.

Виетнам 33.33%

Ове е најбараната Робуста на планетава.

Виетнам воедно е и најголем производител на Робуста во светот, дури 70% од светското производство на Робуста доѓа од Виетнам.

Еден од најголемите клиенти на оваа Робуста е Нестле/Нескафе.

Оваа Робуста има дури и 3 пати поголем индекс на кофеин од било која Арабика.

Овие капсули се наменети за сите Долче Густо кафемати.

100% Made in Italy.


0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Black Rose®️ kапсули Espresso DG 6х16=96 Капсули со Гратис Карго”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Blue NamadСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Blue Nåmad Coffee shop
Visit Store
More Products