BIODERMA Sensibio Defensive 40ml

927 ден

999 на залиха

Опис

Sensibio Defensive-наменети за третман на чувствителна кожа. Чувствителноста на кожата може да биде од природно или индуцирано потекло, Sensibio Defensive и Sensibio Defensive rich делуваат и на двата вида чувствителност.

  • Првите активни смирувачки креми кои ја зајакнуваат природната самоодбрана на кожата против агресии
  • Спречуваат чувствителност поттикната од животната средина и начинот на живот
  • Помагаат на кожата да ги регулира механизмите на хипер-реактивност
  • Го почитуваат екосистемот на кожата

 

Во состав го имаат заштитниот патент DEFENSIVE ТЕХНОЛОГИЈА, иновација на BIODERMA лабораторијата кој ја зајакнува самоодбраната на чувствителната кожа.

 

DEFENSIVE ТЕХНОЛОГИЈА ја сочинуваат:

КАРНОЗИН и ВИТАМИН Е                                        – штитат од оксидација

ТЕТРАПЕПТИД-10                                                       – ја зајакнува бариерата на кожата

ПОЛИФЕНОЛИ ОД ЦРВЕНА ЖАЛФИЈА                 – ја смируваат кожата

 

КАКО ДА ОДБЕРЕТЕ ПОМЕЃУ SENSIBIO DEFENSIVE И SENSIBIO DEFENSIVE RICH?

Sensibio Defensive има лесна, флуидна и свежа текстура. Хидрира 12 часа. За чувствителна комбинирана и мрсна кожа.

Sensibio Defensive rich има богата тексура, хранлив и заштитен. Хидрира 12 часа. За чувствителна сува кожа.

За тинејџери и возрасни.

 

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products