BIODERMA Sensibio гел за миење 100ml

382 ден

999 на залиха

Опис

BIODERMA Sensibio гел за миење 100ml.

Нежен гел за миење на чуствителна кожа.

Со својата нежна формула и D.A.F. комплекс патентот, ја смирува кожата и го зголемува прагот на толеранција дури и кај најчувствителната кожа. Додека активните состојки ја имитираат структурата на кожата и овозможуваат липидно обновувачки и навлажнувачки својства.

Нежно го чисти лицето и ја отстранува шминката од лицето и очите.

Без сапун.

Физиолошка pH вредност.

Употреба: Наутро и/или навечер.

Навлажнете го лицето. Мала количина од гелот втријте го меѓу дланките и со настанатата пена исчистете го лицето. Исплакнете со вода.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products