BIODERMA Sebium Gel moussant actif 200ml

939 ден

999 на залиха

Опис

Sebium Gel moussant actif

Нов активен гел за измивање на комбинирана до мрсна кожа склона кон појава на акни.

  • Ги отпишува запушените пори
  • Длабински ја прочистува кожата
  • Го регулира сјајот на кожата
  • Намалува недостатоци на кожата
  • Ја подобрува текстурата на кожата

 

Во состав содржи:

1% гликолна киселина

1,8% салицилна киселина

3% цинк глуконат

 

КОГА ДА ПРЕПОРАЧАТЕ SEBIUM GEL A KОГА SEBIUM GEL ACTIF?

Sebium Gel moussant нежно ја чисти кожата, отстранува нечистотија и го регулира излачувањето на себум. За комбинирана до мрсна кожа.

Sebium Gel moussant actif содржи AHA и BHA, интензивно прочистува и ги отпишува проширените пори. За многу мрсна кожа склона кон појава на акни.

 

 

 

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products