BIODERMA Pigmentbio Daily care spf 50+ 40ml

1,620 ден

(0 reviews)

Употреба: Нанесете на влажна кожа, нежно масирајте и темелно исплакнете. Може да се користи и како маска за лице еднаш или два пати неделно: нанесете дебел слој на кожата и оставете го 5 минути, потоа навлажнете го слојот, нежно измасирајте и темелно исплакнете го лицето.

999 на залиха

Опис

Ексфолијантен прочистувачки крем за осветлување на кожата уште под тушот

Pigmentbio пенест крем е осветлувачки чистач кој овозможува исчезнување на темните дамки и спречува нивно повторно појавување. Збогатено со AХА и микрогранули за ексфолијација, нежно ги елиминира неправилностите до постигнување блескава кожа. Патентираната комбинација на активни супстанции го регулира биолошкиот механизам кој предизвикува појава на темни дамки, за осветлување и оптимална превенција. Збогатен со хидратантни активни супстанции, ја прави кожата комфортна. Одлична толеранција. Тестирано под медицинска и дерматолошка контрола. Лице и тело. Возрасни. Избегнувајте контакт со очите. Крема за пенење. Без сапун. Миризлива формула.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “BIODERMA Pigmentbio Daily care spf 50+ 40ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products