BIODERMA Pigmentbio C-Concentrate 15ml

1,737 ден

(0 reviews)

Употреба: Иновативно пакување кое овозможува активирање на витамин Ц при првата употреба. Ефикасноста на витамин Ц се оптимизира, кога е во чиста и активна форма. За да се искористи неговата целосна моќ, спакуван е во посебен канистер заштитен од воздух и светлина.
1.Притиснете го специјалниот канистер за да се активира чист витамин Ц.
2.Отстранете го капачето и навртете ја пипетата.
3.Протресете го пакувањето 10 секунди, за да се измешаат состојките и подгответе се да блеснете.
Користете во комбинација со дерматолошка терапија, после терапија или како монотерапија. Секоја вечер. 5 капки на лицето и вратот од 1 до 4 месеци.

999 на залиха

Опис

Интензивен осветлувачки концентрат против пигментации со високо технолошки витамин Ц

Интензивно намалува продукција на колаген. Овозможува нежен пилинг ефект благодарение на овошните киселини AHA и BHA, и помага за клеточно обновување.
Овозможува антиоксидативно дејство за да ја заштити кожата од раните знаци на стареење на кожата. Ја зајакнува кожата и овозможува долготрајна хидратација до 8часа.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “BIODERMA Pigmentbio C-Concentrate 15ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store

Product Enquiry

More Products