BIODERMA Atoderm Intensive Eye 100ml

1,075 ден

(0 reviews)

Употреба: Наутро, нанесете Atoderm Intensive Eye за да ја хидрира и зајакне кожата во подрачјето околу очите. Кога подрачјето околу очите е иритирано, нанесете Atoderm Intensive Eye за моментално да ги смири чешањето и сувоста.
Навечер, нанесете од Atoderm Intensive Eye на памучен тупфер за да ја отстраните шминката или нежно исчистите без да ја оштетите кожата.
Кога подрачјето околу очите е иритирано, не користете памучен тупфер, чистете го подрачјето околу очите со нежно нанесување на Atoderm Intensive Eye со прстите.
Употребувајте самостојно или во комбинација со дермокортикостероиди.

999 на залиха

Опис

Дневна 3-во-1 нега за иритирана кожа околу очи.
Смирува, регенерира и отстранува шминка.Моментално и долготрајно го смирува чувството на чешање,го редуцира црвенилото и сувоста на кожата.Хидрира и исхранува. Богата кремаста текстура лесна за нанесување. Многу добра кожна и окуларна толеранција. The tubairless TM содржи неповратен воздушен систем, одбегнувајќи го ризикот од контаминација.
Подрачјето околу очите и лицето.
Возрасни, деца и бебиња.*

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “BIODERMA Atoderm Intensive Eye 100ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products