Bialetti Intenso 250 gr. Мелено еспресо

Категорија: SKU: 98489

390 ден

(0 reviews)

Опис

Еспресо од основачот на кафе културата во Италија.

Bialetti од 1919 година, буквално го задржи традиоционалниот метод на производство на кафе по метод нa нежно и бавно пржење на зрната како и серија на не повеќе од 120 кг.

Циклусот на бавно пржење на зрното со кој се задржуваат сите ароми трае 20-25 минути, стандардот денес е 12 минути.

Повеќе инфо за нивната технологија:

https://www.bialettistore.it/en/factorycoccaglio

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Bialetti Intenso 250 gr. Мелено еспресо”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Blue NamadСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Blue Nåmad Coffee shop
Visit Store
More Products