Bialetti Dolce Arabica 250 gr мелено

Категорија: SKU: 98488

390 ден

(0 reviews)

Опис

100% Арабика  од основачот на кафе културата во Италија. 

Bialetti од 1919 година, буквално го задржи традиоционалниот метод на производство на кафе по метод нa нежно и бавно пржење на зрната како и серија на не повеќе од 120 кг.

Циклусот на бавно пржење на зрното со кој се задржуваат сите ароми трае 20-25 минути, стандардот денес е 12 минути.

Повеќе инфо за нивната технологија:

https://www.bialettistore.it/en/factorycoccaglio

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Bialetti Dolce Arabica 250 gr мелено”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Blue NamadСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Blue Nåmad Coffee shop
Visit Store
More Products