Bialetti Brikka за до 4 еспреса

Категорија: SKU: 98486

2,190 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Единственаиот Мока Пот кафемат со кој благодарение на посебно патентирана технологија може да приготвите типично италијанско еспресо со крема.

Оригинален Bialetti кафемат за мока еспресо. Bialetti е икона во светот на кафето, кафемат кој е присутен во секој италијански дом.

Дизајниран во 1933 од страна на Алфонсо Биалети. Инфо: https://tinyurl.com/y9lhxlbx

Bialetti Moka важи за кафемат кој му дава потполно друга димензија на мока еспресото.

Предности:

-Мобилност, може да го понесете било каде, не е потребна електрична енергија да се приготви вкусно мока еспресо. Иделано за секоја викендица, за пат, канцеларија..Може да користите плинско, рерна, или приготвите еспресо на жар.

-Флексибилност и економичност, корисите мелено еспресо по ваш избор. Цена на Италијанско мелено еспресо во 7грама за 250 грама веќе од 129 денари, доволно за 35 еспреса.

-Издржливост, буквално невозможно е да се расипе.

-Може да приготвите до 3 еспреса одеднаш.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Bialetti Brikka за до 4 еспреса”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Blue NamadСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Blue Nåmad Coffee shop
Visit Store
More Products