Bialetti Allegra 3

Категорија: SKU: 98529

890 ден

(0 reviews)

2 на залиха

Опис

Оригинален Bialetti кафемат за мока еспресо. Bialetti е икона во светот на кафето, кафемат кој е присутен во секој италијански дом.

Дизајниран во 1933 од страна на Алфонсо Биалети. Инфо: https://tinyurl.com/y9lhxlbx

Bialetti Moka важи за кафемат кој му дава потполно друга димензија на мока еспресото.

Предности:

-Мобилност, може да го понесете било каде, не е потребна електрична енергија да се приготви вкусно мока еспресо. Иделано за секоја викендица, за пат, канцеларија..Може да користите плинско, рерна, или приготвите еспресо на жар.

-Флексибилност и економичност, корисите мелено еспресо по ваш избор. Цена на Италијанско мелено еспресо во 7грама за 250 грама веќе од 129 денари, доволно за 35 еспреса.

-Издржливост, буквално невозможно е да се расипе.

-Може да приготвите до 3 еспреса одеднаш.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Bialetti Allegra 3”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Blue NamadСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Blue Nåmad Coffee shop
Visit Store
More Products