Barbaro Dolce Gusto CREMOSO espresso 10 пар.

Категорија: SKU: 98655

149 ден

(0 reviews)

80% Robusta 20% Arabica

Опис

Уникатно еспресо со супер богата крема и висока содржина на кофеин. Препорачливо еспресо за утринско “прво кафе”.

Единственото еспресо за Долче Густо кафемати со 8.5 грама наместо стандардот 7 грама.

Во истата капсула има содржина на мелено кафе со 3 различни типа на гранулација за подобра крема и кафе богато со ароми.

За да не се губи притисокот поради големината на капсулата кај Долче Густо системот, Барбаро вградува дополнителна капсула во која е сместено самото кафе, капсула-во-капсула систем.

За одржување на свежината на кафето, во самата капсула е вбризган нитроген.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Barbaro Dolce Gusto CREMOSO espresso 10 пар.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Blue NamadСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Blue Nåmad Coffee shop
Visit Store
More Products