AVENE Cleanance MATT Emulsion 40ml

Категории: , SKU: AVENE-33

1,130 ден

999 на залиха

Опис

Клинанс MAT емулзија за регулирање на сјајот на кожата, за масна кожа склона на создавање дамки, акни и црнки.

Cleanance MAT Emulsion – Клинанс MAT емулзија за регулирање на сјајот на кожата, за масна кожа склона на создавање дамки, акни и црнки.
Индикации: Чувствителна кожа со хиперсебореа.
Својства: Лесна емулзија специјално создадена да одговори на потребите на масната кожа, истовремено почитувајќи ја нејзината осетливост:
– Содржи концентриран екстракт од тиква, за долготрајна регулација на екскрецијата на себумот. Ги стеснува порите и го прочистува епидермисот.
Оригинален систем од себум-апсорбирачки микрокапсули и дава на кожата мат-ефект во текот на целиот ден, а воедно претставува идеална подлога за шминка.Кожата повторно изгледа свежа и чиста.
– Висок процент на Avène термалната изворска вода, смирувачка и антииритирачка. Упатство за употреба: Се нанесува наутро и/или навечер на добро исчистена кожа со Cleanance Gel –от за чистење и Avène термална изворска вода во спреј.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products