AVENE A-Oxitive антиоксидативниот серум 30ml

Категории: , SKU: AVENE-35

2,130 ден

999 на залиха

Опис

Антиоксидативниот одбранбен серум, одговара на сите типови на нежна кожа со недостаток на сјај и заматување.

Лесен, мек и дискретно мириса со нелеплива завршница,

A-Oxitive антиоксидативниот одбранбен серум и помага на кожата да се одбрани од штетните ефекти на оксидативниот стрес.

Комплексот за антиоксидативна заштита [Pre-Vitamins C&E] штити од секојдневниот еколошки оксидативен стрес и штетните ефекти на загадувањето.

Збогатен со GP4G, извор на клеточна енергија, ги стимулира природните одбранбени механизми на кожата за да ја ревитализира.

Нуди 24-часовна хидратација и смирувачко чувство благодарение на термалната вода Avène, смирувачка и смирувачка.

Подеднакво ефикасен со

15% чист раствор на витамин Ц*

+ 32% ОД 1-ва апликација **

+26% помазна кожа**

-31% ПОМАЛКУ ВИДЛИВИ ПОРИ **

Употреба: Нанесете A-Oxitive серум наутро и/или навечер на лицето, вратот и вратот со нежни движења на масажа.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products