AVENE пена за миење 150ml

Категории: , SKU: AVENE-30

1,120 ден

999 на залиха

Опис

Ги отстранува нечистотиите со внимателно одбрани нежни средства за чистење на кожата. Ја регулира мрсноста на кожата – патентирана активна состојка како саморегулатор влијае на производството на себум. Смирува – Термалната вода Avène смирува и остава чувство на удобност на кожата.

Пена за чистење Avène е наменета за нормална и комбинирана чувствителна кожа.

Начин на примена: Се користи наутро и навечер, нежно ја чисти кожата и ја отстранува шминката. Се наоѓа во модерно шише со диспензер кој не треба да се тресе пред употреба. Текстурата е пријатна за употреба, лесно се шири и има лесен, освежувачки и нежен мирис.

Со едноставно притискање, богатата пена излегува од шишето, па се нанесува на суво или влажно лице. Со нежни кружни движења се втрива во лицето, а потоа се исплакнува со вода.

Погоден е за чистење на лицето и очите.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products