AVENE мицеларен лосион 500ml

Категории: , SKU: AVENE-34

990 ден

999 на залиха

Опис

За нежно чистење на кожата и отстранување на шминка. По чистењето, остава чувство на удобност на кожата. Без парабени.

1. ЕФЕКТИВНО ОТСТРАНУВА ШМИНКА
– Мицеларниот лосион ги отстранува нечистотиите од кожата на лицето.
– Отстранува и водоотпорна шминка.

2. ЈА НЕГУВА И ШТИТИ КОЖАТА
– Содржи природни смирувачки супстанции.
– Има благ и смирувачки ефект (хидролипиди).
– Бидејќи задржува вода во површинските слоеви на кожата, обезбедува и поголема влажност на кожата.

3. НАВЛАЖНУВА *
Збогатен со навлажнувачки состојки. Освежувачки за вашата кожа.
* горните слоеви на кожата

4. ЈА СМИРУВА
термалната вода Avène ја смирува кожата и остава чувство на удобност.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products