AVENЕ Крем за сончање SPF 50+/ 50 ml

Категории: , SKU: AVENE-31

1,350 ден

999 на залиха

Опис

Не остава бели траги на кожата. Многу висока заштита за чувствителна кожа.

 • Водоотпорно
 • Широк спектар на УВА и УВБ заштита
 • Фотостабилна
 • БЕЗ парабен

Предности

 •  Фотозаштитната комбинација на филтри гарантира оптимална заштита против широкиот спектар на долги и кратки УВА – УВБ зраци
 • Содржи јак антиоксиданс
 • Лесно тонирана, кремаста текстура која ја хидрира кожата
 • Туба со пумпица за дозирање (нанесување точно количество емулзија)

За кого е наменета?

 • Кожа со светол тен
 • Кожа склона кон изгореници од сонце
 • Кожа која е изложена интезивно на сонце

Начин на употреба

Пред изложување на сонце, рамномерно нанесете од кремот. Заштита на кожата ќе биде SPF 50+ ако се нанесува 2 mg / cm². Повторно нанесување од кремот се врши на секои 2 часа и после капење, без оглед на на тоа што степенот на заштита е висок!

Anni FarmСè уште нема оценки!
 • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products