ACTIVES СЕРУМ СО ВИТАМИН Ц 13

Категорија: SKU: BLLN-6

1,310 ден

(0 reviews)

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Се користи како биолошки активен агенс, или како препарат за збогатување на други агенси со витамин Ц. Користете со претпазливост на лицето. Распределувајте се до целосно впивање. Во случај на чувство на печење, или други болни, или неугодни сензации, исплакнете со вода.

Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.

999 на залиха

Опис

Биокозметички ефект: Аскорбинската киселина е силен намалувачки агенс, според тоа, може да спречува меланогенеза. Дополнителна предност на препаратите со аскорбинска киселина е нивната способност да ја стимулираат синтезата на колаген во кожата. Истовремено, аскорбинската киселина е еден од најмоќните природни антиоксиданти. Оваа супстанца може да дејствува како снабдувач на електрони инволвирани во неутрализација на слободните радикали и да ги заштити меѓуклеточните структури од оксидативниот стрес.

Стабилни форми на аскорбинска киселина се користат за избелување на пеги и подобрување на состојбата на стареење на кожата со пигментирани дамки. Како антиоксиданс, аскорбинската киселина се бори против слободните радикали, обновувајќи ја пигментацијата на кожата по изложеност на сончева светлина. Има посебна улога во синтезата на колаген и го спречува предвременото стареење на клетките на кожата. Високата проценка за клиничката ефикасност, укажува на тоа дека кожата на лицето станува се повеќе нежна, измазнета и еластична, а, тенот е изедначен. Високо концентриран до 13%, серумот може да се додаде во други козметички производи за да ги збогати со витамин Ц.

Екстрактите од чага, моркови и подбел, имаат антивоспалителни и ефекти за лекување на раните, го олеснуваат воспалението и ги стеснуваат порите на лицето.

Индикации (наменето за): Се препорачува за кожа со нагласени дамки на старост, или со нестабилна пигментација од надворешни влијанија, како и за кожа во стареење.

Контраиндикации: Препаратите што содржат киселина и агенсите за белење на основа на аскорбинска киселина може да ја иритираат чувствителната кожа. Индивидуална нетолеранција на компонентите на производот.

Пропратни ефекти: Иритација, сувост, црвенило.

% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “ACTIVES СЕРУМ СО ВИТАМИН Ц 13”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store

Product Enquiry

More Products