ABRI SOFT BASIC 60 X 90cm / 30

Категорија: SKU: ABRI-11

630 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Влошките за инконтиненција штитат од штетните ефекти на мокрење на креветот за возрасни, како што се дамки и мириси. Влошките се без звуци, обезбедуваат максимална дискреција и го одржуваат вашето достоинство за време на употребата.
Влошките се супер апсорбирачки и му даваат крајна заштита на вашиот душек. Затоа ви е обезбеден мир на умот и доверба, ќе останете суви во текот на ноќта.
Подлошките за инконтиненција Abena Abri-Soft се без латекс и се дерматолошки тестирани за да се осигура дека вашата кожа нема да се оштети или иритира за време на употребата.
Производот се карактеризира со не -девствени влакна од пулпа за дополнителна заштита и запечатени рабови за да се осигура дека подлогата точно се вклопува во вашиот кревет.
Влошките може да се користат самостојно во случај на несреќи, или во комбинација со други производи за инконтиненција за да помогнат да се апсорбираат сите истекувања.
Долги девствени влакна од пулпа
60 x 90 см
1400мл
Пакување од 30
Водоотпорна подлога
Запечатени рабови
Без латекс
Неткаен полиетилен

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “ABRI SOFT BASIC 60 X 90cm / 30”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products