ABRI SAN PREMIUM 5/36 влошки за инконтиненција

Категорија: SKU: ABRI-10

715 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Ниво на впивливост: 1200 ml
Големина: 28×54 cm

Abri-San производите на „Абена“ се анатомски хигиенски влошки, дизајнирани за сите степени на инконтиненција, почнувајќи од лесна до многу тешка инконтиненција. Abri-San се достапни во 14 различни нивоа на впивливост, исполнувајќи ги поединечните потреби на нашите потрошувачи, овозможувајќи им подобра нега и поефикасно планирање и контрола на трошоците. Оваа палета на производи е наменета за лица кои страдаат од уринарна инконтиненција (Abri-San) и производи за лица кои страдаат од фекална инконтиненција (Abri-San Special).

Детали на производот
Карактеристики
Видео (На англиски)

Abri-San 5-6-7-8-9-10-11 се производи кои покриваат умерена до тешка инконтиненција. Овие производи нудат врвна заштита од протекување благодарение на бариерите кои се протегаат до работ на влошката и вградените бариери на предниот и на задниот дел. Abri-San во големините 5-11 секогаш треба да се користат со посебна долна облека за фиксирање, како што се нашите производи Abri-Fix. Тие помагаат влошката да остане на своето место, со што влошката убаво се прилепува за телото и не доаѓа до протекување. Покрај тоа, овие производи имаат „Топ Драј“ систем, кој на корисниците им овозможува да чувствуваат целосна сувост и удобност, но воедно и овозможуваат на кожата слободно да дише.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “ABRI SAN PREMIUM 5/36 влошки за инконтиненција”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products