ABRI SAN NORMAL 4/28 влошки за инконтиненција

Категорија: SKU: ABRI-9

355 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Ниво на впивливост: 800 ml Големина: 20×44 cm

Abri-San e целосна палета на производи од „Абена“ на анатомски хигиенски влошки, дизајнирани за сите степени на инконтиненција, почнувајќи од лесна до многу тешка инконтиненција. Abri-San се достапни во 14 различни нивоа на впивливост, исполнувајќи ги поединечните потреби на нашите потрошувачи, овозможувајќи им подобра нега и поефикасно планирање и контрола на трошоците. Оваа палета на производи покрива производи наменети за лица кои страдаат од уринарна инконтиненција (Abri-San) и производи за лица кои страдаат од фекална инконтиненција (Abri-San Special).

Детали на производот
Карактеристики
Видео (На англиски)

Производите Abri-San 0-1-1A-2-3-3A-4 покриваат лесна до умерена инконтиненција. Овие производи нудат уникатна заштита и не дозволуваат протекување, благодарение на меките и рамни странични бариери. Производите се фиксираат со помош на самолепливите ленти поставени на задната страна на хигиенските влошки. Благодарение на „Топ Драј“ системот на „Абена“, корисниците уживаат во чувство на сувост и удобност, а истовремено кожата слободно дише.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “ABRI SAN NORMAL 4/28 влошки за инконтиненција”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products