ABRI MAN FORMULA 2 PREMIUM/14 влошки за инконтиненција

Категорија: SKU: ABRI-5

220 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Ниво на впивливост: 700 ml
Големина: 23×29 cm

Abri-Man е специјализирана палета на производи од „Абена“ наменети за инконтиненција кај мажи. Производите за инконтиненција кај возрасни се достапни во голем број облици и големини, но нашите хигиенски влошки наменети за мажи се соодветно дизајнирани да одговараат на машката анатомија. Дизајнот на хигиенските влошки за инконтиненција Abri-Man се дискретно решение кое на корисниците им овозможува да водат нормален и активен живот.

Детали на производот
Карактеристики
Видео (На англиски)

Abri-Man Formula овозможува највисока заштита против протекување благодарение на уникатните и удобни странични бариери кои се во форма на џебови. Производот овозможува оптимална удобност и сигурност благодарение на специјалниот облик приспособен на машката анатомија. Надворешниот слој со микро отвори, системите за насочување на течноста и предниот „Топ Драј“ слој овозможуваат брзо распоредување на течноста и сувост на површината која доаѓа во допир со кожата. Надворешниот „Ер Плус“ слој е мек и дискретен и на кожата ѝ овозможува да дише, намалувајќи го ризикот од проблеми со кожата. Производот сигурно се фиксира на место со помош на самолепливи ленти, кои одлично се поставуваат дури и во тесна долна облека или дури и подобро во специјално дизајнираните производи од серијатаAbri-Fix Man.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “ABRI MAN FORMULA 2 PREMIUM/14 влошки за инконтиненција”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products