ABRI FLEX L1/14 гаќи за инконтиненција

Категорија: SKU: ABRI-1

742 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Ниво на впивливост: 1400 ml
Обем на колк: 100-140 cm

Abri-Flex е линија на производи на „Абена“ на модерни пелени-гаќички за возрасни кои може да се носат како нормална долна облека и се достапни во 5 големини и 4 нивоа на впивливост со цел покривање голем број потреби на нашите потрошувачи.

Детали на производот
Карактеристики
Видео (На англиски)

За разлика од другите производи наменети за лица кои страдаат од инконтиненција, Abri-Flex имаат поеластични влакна, поради што убаво прилегаат на телото, удобни се, секогаш остануваат на своето место и Ви овозможуваат активен живот. Палетата на производи Abri-Flex на „Абена“ нудат дискретни пелени-гаќички кои лесно се облекуваат и се соблекуваат, карактеристични се по квалитетот на „Абена“, мекоста, „Топ Драј“ системот, слободното дишење на кожата и заштитата од протекување.
Оваа палета на производи исто така ги содржи и производите Abri-Flex Zero, кои се дизајнирани со висок струк и целосно бел заштитен слој наменети за лесна инконтиненција, како и Abri-Flex Special, кои нудат уникатна еластична структура во пределот на нозете и препоните, овозможувајќи врвно решение за корисници кои имаат проблем при наоѓањето соодветни конвенционални пелени-гаќички или, пак, при интензивни физички активности.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “ABRI FLEX L1/14 гаќи за инконтиненција”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products