96 kapsuli Espresso po izbor(Strange Love&Black Rose)

Категорија: SKU: 98628

1,014 ден

(0 reviews)

Опис

96 kapsuli Espresso po izbor(Strange Love&Black Rose)

Одберете 96 капсули помеѓу Black Rose и Strange Love за 1014 денари.

При онлајн порачка во делот “напомена” оставете ваш коментар за вашиот избор или порачајте преку 071.356.360/тел./Вибер

Blac Rose™️

Идеата позади Black Rose е да се добие еспресо со максимален индекс на кофеин 12 од максимални 12, но пријатно на вкус.

Black Rose е спој на 3 типа на Робуста зрно со највисок коефициент на кофеин:

Танзанија 33.33%

Робуста зрно од областа Букоба, одгледувано во мали фарми.

Ова е робуста со комплексно тело и блажина нетипична за Робустата.

Има темно лешник боја со ноти на какао.

Уганда 33.33%

Интезивно еспресо со нота на какао и карамела. Супер моќна и богата со кофеин Робуста.

Неспресо оваа Робуста ја сврсти во својата супер ексклузивна но и ограничена серија.

Виетнам 33.33%

Ове е најбараната Робуста на планетава.

Виетнам воедно е и најголем производител на Робуста во светот, дури 70% од светското производство на Робуста доѓа од Виетнам.

Еден од најголемите клиенти на оваа Робуста е Нестле/Нескафе.

Оваа Робуста има дури 3 пати поголем индекс на кофеин од било која Арабика.

 

Strange Love™️

Artisan Italian slow roast in small batches to keep the best taste and flavour.

-Individualy roast of each single origin coffee beans.

-Sweetness given by finest Central American Arabica beans and Brazilian Santos.

-For the extra body and creaminess there is Indian and Indonesian Robusta

-Fusion beetwen 75% Arabica and 25%Robusta

 

We are sure that you will fall in love with this blend, that will last forever, pure stran

 

 

Вашиот избор впишете го при самата онлајн порачка во делот “Напомена или јавете се на 078.322.122/тел.вибер

Овие капсули се наменети за сите Долче Густо кафемати.


96 kapsuli Espresso po izbor(Strange Love&Black Rose)

Разгледајте ги сите производи на StoreHub

Бидете во тек со промоциите и попустите, заследете ја нашата Facebook страница StoreHub

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “96 kapsuli Espresso po izbor(Strange Love&Black Rose)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Blue NamadСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Blue Nåmad Coffee shop
Visit Store

Product Enquiry

More Products