1927 Espresso Specialty 8 top Arabica 250g meleno

Категорија: SKU: 51TOP12

360 ден

(0 reviews)

100% Арабика

999 на залиха

Опис

1927 Espresso Specialty 8 top Arabica 250g meleno

Ова еспресо е со ознака Specialty-само оние кафиња кои добијат повеќе од 80 поени на скала од 100 од страна на Асоацијата за кафе го носат овој примат.

Овие кафиња се многу ретки и понекогаш не ја надминуваат бројката од 1% од вкупно производство на кафе.

According to the Specialty Coffee Association of America (SCAA), coffee which scores 80 points or above on a 100-point scale is graded “specialty.”[1]

Specialty coffees are grown in special and ideal climates, and are distinctive because of their full cup taste and little to no defects.

The unique flavors and tastes are a result of the special characteristics and composition of the soils in which they are produced.

The 1927 blend represents the synthesis of over 80 years of Caffè Carraro skill and experience in the art of Italian Espresso Coffee.

It is made from a selection of eight of the best quality coffees produced every year from around the world, individually roasted and blended immediately before being packed in a protected atmosphere.

In the cup a well-balanced structure with compact creaminess, intensely aromatic, full bodied, persistent, chocolaty aftertaste. Low caffeine content.

Инстантна испорака на вашата нарачка до посакуваната адреса во Македонија. Плаќање при достава или онлајн.

Разгледајте ги сите производи на StoreHub

Бидете во тек со промоциите и попустите, заследете ја нашата Facebook страница StoreHub

ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО СВЕТОТ НА ШОПИНГОТ

Шопинг 24/7 – 365

Шопинг забавата е во GO:Viral. Ви нудиме најразлични категории, инстантно доставени преку TaxiHub на вашата посакувана адреса во Скопје за само 1 час или низ Македонија за само 1 ден.

Продавајте на најпосетуваната шопинг дестинација во Македонија

Без разлика дали сте сопственик на бренд, препродавач, нови сте во продажбата или го правите тоа со години – GO:Viral има широк спектар на опции кои ќе ви помогнат да го најдете вашиот клиент и да го развиете вашиот бизнис онлајн.

Изградете бесплатна онлјан продавница

Доколку сте фирма или индивидуалец, доколку нудите нови или половни производи, GO:Viral е совршеното место за да ги пласирате вашите производи.

Онлајн продавница во 4 чекори

 

Создади профил

Создадете профил како продавач. Внесете име и лого и пополнете ги останатите полиња. Вашата продавница е изградена. Честитки!

 

Внесете ги вашите производи

Внесете неограничен број на производи, менувајте цени, давајте попусти и правете промоции.

 

Бидете во чекор со вашата продавница

Лесно следете ги нарачките на клиентите и растот на продажбата преку вашата контролна табла достапна на PC, таблет или телефон.

 

Исплата за продажба

Исплатата за вашите нарачки ја добивате веднаш при преземањето на нарачката од кај вас, а доставата препуштете ја на TaxiHub

Стани Продавач

Контакт: 078405010

 

 

Дополнителни информации

Тежина 0.25 kg

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “1927 Espresso Specialty 8 top Arabica 250g meleno”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Blue NamadСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Blue Nåmad Coffee shop
Visit Store

Product Enquiry

More Products