ХИСЕРА®30 гастрорезистентни таблети

Категорија: SKU: PHNV-18

510 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Хисера® гастрорезистентни таблети содржат ензим серапептидаза, кој има високо изразена ензимска активност еднаква на 60.000 серапептидазни единици, што овозможува ефикасна хидролиза на протеини и се користи во третманот на состојби во чија основа е воспаление.
Состав: Една Хисера® таблета содржи 30 mg ензим серапептидаза (60.000 спу*). *спу – серапептидазни единици
Намена на производот: Хисера® таблети можат да се користат:
• Kај различни повреди и едеми (шинувања, исчашувања и други состојби после повреди проследени со оток на ткивата)
• Bо стоматологијата и оралната хирургија после интервенции проследени со отоци
• Kај воспаленија на слузницата на устата и непцата проследени со отоци
• За респираторниот тракт (кај затнат нос и слевање на лигавицата низ ждрелото, за помош во разредувањето на насобраната лигавица и олеснување на искашлувањето, како и за намалување на отокот на слузницата)
• За коскено зглобниот, мускулниот и репродуктивниот систем (после хируршки интервенции во ортопедијата и гинекологијата при кои доаѓа до оток на меките ткива)
Употреба: Возрасни: 1-2 таблети дневно еден час пред или два часа после јадење со околу 200 ml вода. Таблетата треба да се проголта цела.
Пакување: 30 гастрорезистентни таблети

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “ХИСЕРА®30 гастрорезистентни таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products