Мајчина душичка филтер чај 20 x 1,5 g

Категорија: SKU: PMED-72 Ознака:

90 ден

(0 reviews)

Филтер врекичкатa прелијте ја со 2 dl зовриена вода и поклопете.
По 5 -10 минути извадете ја филтер врекичката и уживајте во природниот вкус. Засладете по желба.

999 на залиха

Опис

Намена : Напиток е со пријатен мирис и делува смирувачки, релаксира и опоравува.
Делување : Соединенија од кои потекнува делотворноста на мајчината душичка се тимол и карвакрол. Тоа се фенолските соединенија кои имаат антисептчни карактеристики и на чајот му даваат единствена арома. Напитокот од надземниот дел на мајчина душичка (Serpylli herba ) се употребува како средство кое помага при искашлување и како средство кое го намалува тонусот на мазната мускулатура. Се користи и против цревни паразити, особено против детски глисти. И научната и традиционалната медицина се сложуваат – штом се појават заразни болести се пие чај од мајчина душичка.
Состав : Мајчина душичка, надземен дел (Serpylli herba), pulvis

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Мајчина душичка филтер чај 20 x 1,5 g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products