Корсет за кифоза или сколиоза пластичен тип ТЛСО – XXL/XL/L/M/S

Категорија: SKU: MPRO-183

9,056 ден

(0 reviews)

Пред испорака ќе ве контактираме телефонски за потврда на нарачката

999 на залиха

Опис

Ортоза за ‘рбет составена од 3 дела: лумбален појас, лумбосакрално пластично перниче и торакална пелота.
Овозможува растеретување на ‘рбетниот столб при трауми, хронични дегенеративни процеси и редукција на кифозата. Големината на производот се одредува спрема скалата на мерки на самата кутија.
Се пере рачно во млака вода.
ПРЕПИШУВА | Ортопед, Физијатар или Хирург

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Корсет за кифоза или сколиоза пластичен тип ТЛСО – XXL/XL/L/M/S”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products