КОЛОСТРУМ+Д3/20 прашок за директна употреба

600 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Колострум+Д3, прашок за директна употреба е диететски суплемент со витамин Д и кравји колострум, наменет за имунитетот.
Колострум+Д3 е диететски суплемент кој значително се разликува од сите суплементи за имунитет заради високата содржина на антитела и фактори за раст, квалитетни протеини, богато застапени витамини, минерали, аминокиселини и витамин Д3.
Колострум е првото млеко кое го произведуваат цицачите како храна за време на првите денови живот на новороденчето, а пред почетокот на производство на вистинско млеко.
Колострумот ги содржи сите неопходни фактори кои се потребни за јакнење на имунитетот кај децата и возрасните.
Колострум+Д3 , прашокот е едноставен за употреба:
Кај децата на возраст од 3-7 години доволно е една до две ќесички прашок дневно да се измешаат со храна (млеко, јогурт, каша и сл.), а за децата постари од 7 години и возрасните две ќесички прашок дневно се мешаат со храна (млеко, јогурт, каша и сл.) или содржината од кесичката да се растопи во устата.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “КОЛОСТРУМ+Д3/20 прашок за директна употреба”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products