ЖЕЛЕЗО ДИРЕКТ/20 кесички

360 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Железо Директ Една кесичка дневно, со пријатен и освежителен вкус на црна рибизла.
Железо Директ се препорачува на лица кај кои постои зголемена потреба за железо, фолна киселина и витамини Б12 и Ц, жени во репродуктивниот период, трудници, доилки, лица кои имаат зголемена физичка активност, млади во текот на интензивниот раст и развој, поради недоволно внесување на овие компоненти со храна или поради намален внес во текот на редукционите диети.
Состав: Една кесичка содржи: 14mg Железо, 80 mg Витамин Ц, 2,5 mg Витамин Б12 и 200 mg Фолна киселина
Употреба: Возрасни и деца над 6 години: еднаш дневно, после јадење, содржината на кесичката да се растопи во устата и да се проголта. Микрогранулите брзо се растопуваат во устата без дополнителна потреба од течност.
Пакување: 20 кесички

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “ЖЕЛЕЗО ДИРЕКТ/20 кесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products