АЛКАЛОИД НАЗАЛЕН ИЗОТОНИЧЕН РАСТВОР

190 ден

(0 reviews)

Се употребува во секоја ноздра, онолку често колку што е потребно во текот на денот.
За бебиња се препорачува комбинирана употреба со аспираторот за нос Becutan KIDS VITS.
Производот не треба да се користи доколку изминат повеќе од 30 дена од отворањето.

999 на залиха

Опис

Благодарение на механичкиот ефект на назалниот изотоничен раствор Becutan KIDS VITS, носните шуплини убаво се хидрираат, се олеснува измивањето и извлекувањето на слузта, со што се олеснува проодноста на воздухот низ носните патишта.
Со соодветна употреба на назалниот изотоничен раствор Becutan KIDS VITS за секојдневна хигиена на бебиња, на деца и на возрасни лица се овозможува терапевтски третман при некои основни индикации, како: назофарингитис, опструктивен ринитис и синуситис, сув нос без секрет, зарипнатост како резултат на сува слузокожа, и има помошен ефект при оториноларинголошки и при педијатриски третман.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “АЛКАЛОИД НАЗАЛЕН ИЗОТОНИЧЕН РАСТВОР”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products